Zwiększamy możliwości osób w podróży jak nikt inny.

Ponad 50 lat doświadczenia łączy siły z ponad 100 latami innowacji

Branża kolejowa zmienia się w niewiarygodnym tempie, a Growag od ponad 50 lat dotrzymuje jej kroku i dostarcza najnowocześniejsze produkty i rozwiązania spełniające wysokie wymagania i surowe standardy jakości w branży kolejowej.

Łącząc siły z Grupą RECARO, Growag staje się RECARO Rail od września 2023 roku. Połączenie doświadczenia Growag w branży kolejowej oraz zaangażowanego zespołu z innowacyjnym napędem, ergonomiczną doskonałością i standardową technologią lotniczą, uznanych na całym świecie specjalistów od mobilnych siedzeń RECARO. Obie firmy posiadają bardzo podobne wartości, a ich kompetencje wzajemnie się uzupełniają, aby stać się jeszcze bardziej skutecznym graczem w branży foteli kolejowych.

Tradycyjne dziedzictwo łączy się z międzynarodową wizją

RECARO Rail pozostaje polską firmą z polskim zespołem, który ma teraz dostęp do rozszerzonych możliwości rozwoju, obiektów testowych i kompetencji projektowych w międzynarodowej sieci RECARO Group.

Jednocześnie firma pozostanie przy swoich kolejowych korzeniach, koncentrując się na tym, co ma zastosowanie i dodając to, co jest odpowiednie, aby wznieść siedzenia kolejowe na nowy poziom. Również w nowej konfiguracji elastyczność pozostanie jednym z głównych atutów, a cała produkcja nadal będzie zlokalizowana w jednym miejscu, zapewniając istotną przewagę w bezkompromisowej walce o jakość, terminowość i konkurencyjność kosztową.

Słuchamy naszych klientów, aby dokładnie zrozumieć ich potrzeby, a następnie dodajemy nasze wspólne kompetencje, aby znaleźć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązania dla nich i ich pasażerów.

Kluczowe etapy w historii firmy

Firma RECARO została założona w 1906 roku w Stuttgarcie w Niemczech i dostarczała nadwozia i wnętrza samochodów, w tym siedzenia, pod nazwą "Stuttgarter Karosseriewerk Reutter & Co.". W 1963 roku skoncentrowała się na siedzeniach i stała się specjalistą od siedzeń samochodowych RECARO. W 1972 roku RECARO Aircraft Seating dodało lotnictwo do swojego portfolio ekspertyz i jest dziś światowym liderem rynku w klasie ekonomicznej. Z RECARO Rail marka jest obecnie reprezentowana w pięciu segmentach: fotele samochodowe, fotele lotnicze, fotele i wózki dziecięce, a także fotele gamingowe i fotele kolejowe.

1972 to również rok, w którym rozpoczęło się dziedzictwo Growag

 

1972
Założenie Grodziskiej Fabryki Wyposażenia Wagonów "Growag", rozpoczęcie produkcji foteli kolejowych

1974
Rozpoczęcie produkcji amortyzatorów hydraulicznych do pojazdów szynowych

1991
Wprowadzenie nowoczesnych siedzeń do przedziałowych i jednoprzestrzennych wagonów pasażerskich oraz otwartych wagonów pasażerskich

1994
Uruchomienie proekologicznej technologii chromowania technicznego

2010
Wprowadzenie fotela pasażerskiego BARI, dedykowanego dla segmentu Regio

2013
Utworzenie silnego Działu Rozwoju, Konstrukcji i Technologii

2013
Wprowadzenie fotela pasażera VISIO dla segmentu Regio

2014
Wprowadzenie modułowej linii XEON i nowego rozwiązania dla wagonów sypialnych i kuszetek

2015
Nagroda za najwyższą jakość całej linii produktów XEON

2015
Wprowadzenie fotela ICL dla segmentu Intercity

2016
Zmienione portfolio produktów dostosowane do rosnących oczekiwań klientów w Unii Europejskiej

2018
Premiera innowacyjnego fotela pasażerskiego EQUINOX w segmencie Premium

2022
Przejęcie przez Grupę RECARO, wspólne działania mające na celu przygotowanie firmy i portfolio produktów do przekształcenia w RECARO Rail

2023
Wprowadzenie fotela VELA dla segmentu Regio

2023
Growag staje się RECARO Rail

Certyfikaty firmowe

Spełniamy normy:

  • ISO 9001:2015
  • PN EN 15085-2:2021 Poziom Klasyfikacji CL1
  • DIN 6701